Search

Czy szczęście to traf losu czy wybór?

Z mojego doświadczenia wynika, że wprowadzając praktykę Uważnej Obecności (Mindfulness) na codzień odkrywamy, że szczęście to jednak nasz własny wybór.

I pomimo potknięć, codziennie możemy zacząć wszystko od nowa.


CO UTRUDNIA DOZNAWANIE SZCZĘŚCIA:


Każdego dnia, mniej lub bardziej świadomie, kultywujemy mentalne nawyki.

Im wiecej uwagi skupiamy na chociażby wspominaniu przeszłości czy martwieniu się o przyszłości, tym coraz mniej jest w nas przestrzeni na pełny kontakt z chwilą obecną.


Często odcinamy się od chwili obecnej, np. gdy pojawiają się trudne emocje..

Często odcinamy się od chwili obecnej, np. gdy pojawiają się

: TRUDNE EMOCJE. Uciekamy od nich, lecz to tylko daje im śile by dominować nasze samopoczucie!


Wtedy z pomocą przychodzi trening Uważnej Obecności (Mindfulness). Podczas którego, z tygodnia na tydzień, pogłębiamy zdolność obcowania z całym wachlarzem doznań wewnętrznych a więc i trudnych i radosnych emocji.


Na przykład: poprzez praktykę ''skan ciała'' (ćwiczenie Mindfulness) możemy uwolnić uczucie wstydu, winy czy strachu kiedy tylko pojawiają się one w naszym ciele i zanim przekształcą się wnegatywne myśli o nas samych i otaczającym nas świecie.


W ten sposób przerywamy błędne koło, które przestaje nakręcać kolejną spiralę negatywnych emocji i myśli. Nasze doświadczanie świata przestaje być zamglone przez myśli, uczucia i emocje.Chcesz dowiedzieć się więcej o kursach Mindfulness ?

KURSY JESIENNE: http://bit.ly/2NmoUu5

Kielce / Warszawa (polish & english) / Pęcice (kol. Wawy)


Potrzebujesz indywidualnych zajęć?

Napisz, to omówimy wszystko przez Skype lub telefon.

Tak samo w przypadku zajęć dla większej grupy osób np. dla rodziny, przyjaciół, szkól czy pracowników: karo@karo-tashi.com

40 views0 comments

Recent Posts

See All