Search

Pozbądź się strachu, poczucia winy i wstydu - Przez życie świadomie i z radością.

Uczucie wstydu oraz poczucie winy są często uczuciami bardzointensywnymi i trudnymi do zniesienia.


Wstyd często może prowadzić do depresji, poczucia odizolowania, nadużywania substancji psychoaktywnych, kompulsywnosci  jak również w ekstremalnych  przypadkach do myślisamobójczych.


Uczucie wstydu jest blisko związane ze strachem przed tym, żezostaniemy ukarani bądź odrzuceni z powodu naszych wad.


Kiedydoświadczamy wstydu często się izolujemy, wierząc, że jesteśmy zepsuci i nie warci miłości ani żadnych dobrych rzeczy.

Praktykując Mindfulness należy pamiętać, że bardzo ważnym jej aspektem jest praktykowanie współczucia wobec siebie jak i innych.


Współczucie w rozumienieniu Mindfulnesowym (ang. compassion) pomaga nam zrozumieć, że wszyscy popełniamy błędy, jak również, że wszyscy doświadczamy uczucia wstydu i poczucia winy.


Uświadomienie sobie tego pomaga nam pamiętać o tym, że niktnie jest perfekcyjny. Wiedza ta uwalnia nas od poczucia wyizolowaniai zbliża nas do siebie nawzajem.


Uwalnianie od natłoku myśli.

Bycie uważnym i obecnym - Mindfulness, pomaga nam uwolnić się od poczucie winy, wstydu i strachu.


Uświadomienie sobie momentu w którym te emocje się pojawiają jest pierwszym i najważniejszym krokiem w kierunku ich uwolnienia.


Nasze ciało najlepiej informuje nas o tym jakich emocji doświadczamy

w każdym momencie.

Świadomość ciała jest podstawową praktyką, dzięki której możemy rozpoznać co dzieje się w nas samych, jeśli chodzi o stany emocjonalne i uczucia.


Poprzez praktykę skanowania ciała (ćwiczenie Mindfulness) możemy uwolnić uczucie wstydu, winy czy strachu kiedy tylko pojawiają się one w naszym ciele i zanim przekształcą się w negatywne myśli o nas samych i otaczającym nas świecie.


W ten sposób przerywamy błędne koło, które przestaje nakręcać kolejną spiralę negatywnych emocji i myśli. Nasze doświadczanie świata przestaje być zamglone przez myśli, uczucia i emocje.

Pozwala nam to spojrzeć na życie ze świeżością, bez bagażu przeszłości i gdybania nad przyszłością.


Certyfikowane kursy Mindfulness (MBLC), jesień 2019: 🍀KIELCE 7.9 - 2.11 🍀WARSAW (in english) 8.9 - 3.11 🍀PĘCICE 14.9 - 26.10 🍀WARSZAWA 15.9 - 10.11

Zapisz się na bezpłatna konsultacje: karo@karo-tashi.com 0737 372 803 www.MindfulnessNaCoDzien.com śliwka

Bezpłatny webinar 28.8.19 - rejestracja: http://bit.ly/2KIUkZK

47 views0 comments

Recent Posts

See All