Search

Słońce zawsze świeci, nawet za chmurami. Medytacja w ''stanie deszczu i mgły''.


Centra medytacyjne w Szkocji oferują uroki ''nieprzyjemnej'' pogody. Dla mnie ta mokra, zimna szara pogoda, stala się okazja do oswajania poczucia ''niezadowolenia'' i pragnienia by ''było inaczej'', np. cieplej.

Od 9 lat regularnie praktykuje medytację. 

Dzis już każdy dzień rozpoczynam medytacją.


Miałam dużo szczęścia, gdyż pod swoje skrzydła przygarnęli mnie jedni

z najlepszych obecnie na świecie nauczycieli medytacji (dr. Raven Lee, Lama Gyurme, Lama Khemsar Rinpoche, , Fay Adams, i inni)


Otaczając mnie swoim zaufaniem (że kiedyś zaskoczę ;)cierpliwością do moich ''milion i dwóch pytani'' i bezcennym czasem na wspólne BYCIE tu i teraz.

Uczyłam się z ich osobistego przykładu, ich codziennej adaptacji medytacyjnej postawy do codzienność. Dlatego praktyka jest mi dzis bliższa niż teoria.


I tak uważam powinno być z przyswajaniem zdolnoci medytowania, mniej teorii więcej doświadczania. Mniej czytania więcej zaangażowanej medytacji.

Uzyskać dobre instrukcję to bezcenny dar, kolejny ważny krok to wprowadzać jej w praktykę.

I tak częste wyjazdy na odosobnienia medytacyjne w milczeniu, stały się ważną częścią mojego życia. Moje ulubione miejsca to te w Szkocji, choć jeżdżę też i do Portugalii.

Centra medytacyjne w Szkocji oferują uroki ''nieprzyjemnej'' pogody.

Dla mnie ta mokra, zimna szara pogoda, stala się okazja do oswajania poczucia ''niezadowolenia'' i pragnienia by ''było inaczej'', np. cieplej.

Z roku na rok zaczęłam zauważać jak to, co mamy wewnątrz nas, te wszystkie preferencje, gdy pozwalamy im po prostu być, przepływac, zamiast angazowac sie w ich dynamike i usiłować cos zmienić, stopniowo trąca na sile.

I tak z czasem, silny deszcz i mgła już nie był problem, a więc i pogoda dzis nie wpływa już tak mocno na to, jak sama ze sobą czuje się danego dnia. Jeden z moich Tybetańskich mistrzów często powtarzał: ''słońce zawsze świeci, za chmurami''.

I tak dzis, niezależnie od dnia, słońce zawsze świecić we mnie.

Czasem odczuwam to mocniej a czasem lżej. I to jest ok. I to jest w porządku :)


Pozdrawiam Cieplo,

Karo Tashi <3


Certyfikowane kursy Mindfulness (MBLC), jesień 2019: 🍀KIELCE 7.9 - 2.11 🍀WARSAW (in english) 8.9 - 3.11 🍀PĘCICE 14.9 - 26.10 🍀WARSZAWA 15.9 - 10.11

Zapisz się na bezpłatna konsultacje: karo@karo-tashi.com 0737 372 803 www.MindfulnessNaCoDzien.com śliwka

Bezpłatny webinar 28.8.19 - rejestracja: http://bit.ly/2KIUkZK

100 views0 comments

Recent Posts

See All